Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.
Literackie fascynacje PDF Drukuj Email


  


Jest nam niezmiernie miło poinformować o sukcesie naszego ucznia Eryka Kowalczyka, który jako reprezentant działającego przy bibliotece w Witnicy Dyskusyjnego Klubu Książki, uczestniczył w konkursie na recenzję "Moje literackie fascynacje”.  Zajął w nim II miejsce. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Herberta w Gorzowie Wielkopolskim. Komisja wysoko oceniła napisaną przez Eryka recenzję książki „To” Stephena Kinga. Warto dodać, że w ubiegłym roku Eryk również zdobył II miejsce, tyle że startując w młodszej kategorii.   

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Niech osiąganie celów będzie inspirujące i przynosi jak najlepsze wyniki.

 
Czynienie dobra na rzecz innych zmienia świat na lepsze! PDF Drukuj Email

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jest to wyjątkowy czas dla Nas wszystkich. Oczekiwanie na wigilię, spotkania z bliskimi, prezenty...W tym czasie szczególnie ważna jest pomoc i wsparcie. Dlatego nasza szkoła organizuje zbiórkę dla schroniska Azorki z Gorzowa Wielkopolskiego, która odbędzie się od 2 do 19 grudnia. W bibliotece szkolnej będzie znajdowała się puszka, do której każdy z Was będzie mógł wrzucić przysłowiową złotówkę.

Wierzymy, że los zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły. Dzięki Wam zwierzakom ze schroniska będzie żyło się lepiej.

Przyjemnie jest pomagać, nie oczekując niczego w zamian.

Pomagajmy !!!

 
Szkoła do hymnu PDF Drukuj Email


 
Podsumowanie e-sportowych emocji w Kaliszu PDF Drukuj Email

Miniony weekend dla wielu fanów elektronicznej rozrywki był pełen wrażeń za sprawą pierwszej edycji “Play and fly”. Gracze z całej Polski licznie przybyli do hali Kalisz Arena, gdzie odbywała się IV runda rozgrywek SUPER GAME e-sport przy współpracy z Miastem Kalisz. Opiekunem był pan Grzegorz Remiszewski.

Wydarzenie rozpoczęło się  w sobotę o godzinie 8:30. Pierwszego dnia osiem reprezentacji szkolnych stanęło do walki w Mistrzostwach Polski Szkół w E-sporcie, gdzie nasza szkoła pokonała Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie, 2:1 w mapach oraz w półfinale Liceum Ogólnokształcące w Turku, 2:0 w mapach. W finale nasza drużyna spotkała się z ZSTiO Meritum. Niestety chłopcy z naszej szkolnej drużyny uznali wyższość rywala przegrywając 2:0 w mapach. Ostatecznie nasza szkoła zajęła drugie miejsce, dostając się tym na finały sezonu Mistrzostw Polski Szkół w esporcie.


I miejsce -  ZSTiO Meritum

II miejsce -  Zespół Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim

III miejsce -  TEB Edukacja w Gorzowie WielkopolskimPuchary, medale oraz nagrody wręczył Wiceprezydent Miasta Kalisza – Grzegorz Kulawinek.


Grzegorz Remiszewski 
XXI Ogólnopolskie Dni Młodego Elektryka PDF Drukuj Email

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich (Koło nr 10) i życzliwej pomocy Prezesa Oddziału Gorzowskiego SEP, pana Eugeniusza Kaczmarka uczniowie klasy 3Ta (technik elektryk) uczestniczyli w inauguracji XXI Ogólnopolskich Dniach Młodego Elektryka. 7 listopada została zorganizowana wycieczka na Politechnikę Poznańską, gdzie w tym roku odbywały się XXI Ogólnopolskie Dni Młodego Elektryka.

Organizatorami ODME było Akademickie Koło SEP Politechniki Poznańskiej oraz Poznański Odział SEP. W tym roku organizatorom przewodniczył absolwent Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp., a obecny student Politechniki Poznańskiej i jednocześnie prezes Akademickiego Koła SEP przy Politechnice Poznańskiej inż. Jakub Głuchowski.

Uroczystą inaugurację XXI ODME przeprowadził prezes SEP dr inż. Piotr Szymczak,  pani prof. Aleksandra Rakowska, prezes Oddziału Poznańskiego SEP oraz Jakub Głuchowski. Następnie odbył się wykład pt: "Elektromobilność i efektywne zarządzanie energią elektryczną - wyzwania dla młodych elektryków na nowe 100 lat".

Po inauguracji uczestnicy mieli możliwość wysłuchania  wykładów tematycznych, połączonych z prezentacją partnerów strategicznych lub też oglądania stoisk przygotowanych przez koła naukowe Politechniki Poznańskiej oraz firmy: Enea, Orw-els, Finder, THEUSLED „TNC INVESTMENTS” SP. Z O.O., czy EKOENERGETYKA.

mgr inż. Krzysztof Ląd

Fot. Krzysztof Gałka, Dominika Kuligowska

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 160
Copyright © 2020 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.