W NASZEJ SZKOLE LUBIMY ŁĄCZYĆ PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM!
Rok szkolny 2023/2024

Lekcja o tematyce Halloweenowej oraz ćwiczenie słownictwa, gramatyki, umiejętności czytania i słuchania ze zrozumieniem - czemu nie?

Takie właśnie lekcje przez kilka ostatnich dni miały niektóre klasy 1 i 2. Uczniowie w grupach pracowali metodą stacji dydaktycznych. Każda drużyna mogła wybrać jedno z 8 zadań umieszczonych na „stacjach”. W każdym zadaniu było „schowane” zakodowane hasło, po odnalezieniu którego, drużyna mogła przejść do kolejnego zadania.

Taka metoda pracy na lekcji świetnie się sprawdziła, ponieważ każdy z uczniów był maksymalnie zaangażowany w wykonanie zadania i miał okazję sprawdzić swoje umiejętności współpracy w zespole. Uczniowie mieli także możliwość natychmiast sprawdzić poprawność wykonania swoich zadań, wynikiem czego było prawidłowo odnalezione zakodowane hasło.

Ucząc się metodą stacji dydaktycznych uczniowie przejmują pracę na lekcji, a nauczyciel jest jedynie nadzorującym, który w każdej chwili może podpowiedzieć czy pokierować.

Każda drużyna z wielkim zaangażowaniem walczyła o wygraną, jednocześnie dobrze bawiąc się treściami o tematyce Halloween.

Mariana Golodniak


 
Copyright © 2023 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.