progeCAD.pl banner
XLVII Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości
Rok szkolny 2020/2021

Blok B - WYNALAZCZOŚĆ

21.05.2021 odbył się  test on-line etapu I zawodów III stopnia - finału ogólnopolskiego XLVII Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości Blok B – wynalazczość.  Jakub Pawłowski z IV Tb, technik mechatronik i Kacper Snopek z III Tc technik automatyk uzyskując wynik powyżej 50% możliwych do zdobycia punktów otrzymali tytuł  „Finalista Olimpiady”.

Etap II i III odbędzie się w II Liceum Ogólnokształcącym w Koszalinie w dniach 28-30.05.2021. Do tego etapu zakwalifikował się Kacper Snopek.

W II etapie, pisemnym uczestnicy rozwiązują pisemnie 4 zadania praktyczne (sporządzenie opisu projektu wynalazczego, wykazanie praktycznych umiejętności stosowania przepisów, znajomości ważniejszych wynalazków i ich twórców).

Do III etapu ustnego kwalifikuje się 10 uczestników, którzy uzyskali najwyższą sumę punktów z I i II etapu. Każdy uczestnik odpowiada na 4 pytania dotyczące ustawy Prawo własności przemysłowej oraz historii wynalazków. O ostatecznej kolejności w klasyfikacji indywidualnej decyduje suma zdobytych punktów z obu etapów pisemnych i etapu ustnego.

mgr inż. Ryszard Miąsko

 
Copyright © 2022 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.