Witaj na stronie startowej
Gimnazjaliści w finale konkursu ENERGIA ZIELONA Email

 

W ramach Dni Otwartych szkoły  dla gimnazjalistów 31 marca 2012r. odbył się finał konkursu „Energia zielona”, adresowanego do młodzieży szkół gimnazjalnych naszego regionu. Celem konkursu było promowanie wśród gimnazjalistów wiedzy
o odnawialnych źródłach energii i ich roli w rozwiązywaniu problemów energetycznych z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: wiedzy oraz  plastycznej
na plakat promujący OZE.

Prace plastyczne nadesłało 70 uczniów. Jury miało olbrzymi problem
z wyróżnieniem najlepszych prac – wszystkie były ciekawe i zgodne z tematem.

Po godzinnych sporach i kwadransach dyskusji postanowiono nagrodzić:

 • I miejsce – Ksenia Ratajczak i Justyna Przybylska z Gimnazjum im. Wł. Jagiełło
  w Skwierzynie,
 • II miejsce – Bartosz Jancewicz i Bartłomiej Świniarski również z Gimnazjum
  im. Wł. Jagiełło w Skwierzynie,
 • III miejsce – Szymon Korbanek  z Gimnazjum nr 20 w Gorzowie Wlkp.,
 • wyróżnienia specjalne – Dagmara i Kaja Buraczewskie z Gimnazjum nr 13  oraz Kamil Turol  z Gimnazjum nr 21 w Gorzowie Wlkp.

Wystawa nadesłanych prac plastycznych towarzyszyła finałowi konkursu „Energia zielona”.

W szkolnym etapie konkursu wiedzy wzięło udział 53 uczestników, spośród których wyłoniono 26 finalistów. W finale najwyższą ilość punktów, zajmując pierwsze miejsce, uzyskała Weronika Wolak, uczennica Zespołu Szkół w Baczynie, drugie miejsce zajął Ziemowit Wójcik z Gimnazjum im. Pojednania Ludzi w Witnicy, zaś trzecie – Bartosz Stasiak z Gimnazjum nr 13 w Gorzowie Wlkp. Wyróżnienia otrzymali: Jan Łuczka z Gimnazjum nr 13 oraz Ewa Szulżycka z Gimnazjum nr 21.

Konkurs o odnawialnych źródłach energii cieszył się dużym zainteresowaniem. Pierwsi uczestnicy na długo przed jego rozpoczęciem zajęli miejsca na stanowiskach i z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie. Finałowi towarzyszyły ogromne emocje. Tak naprawdę nie wiadomo, kto bardziej przeżywał udział w konkursie – gimnazjaliści, opiekunowie czy kibicujący rodzice.

Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali z rąk Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych wartościowe nagrody.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy najlepszym.

 

 

 
Kolejny sukces naszych reprezentantów

 

30 III 2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości zorganizowane przez Lubuski Klub Techniki i Racjonalizacji w Zielonej Górze.

 

Celem OWoW jest zainteresowanie młodzieży problematyką wynalazczą, a szczególnie
w zakresie:

 

 • Prawa własności przemysłowej;
 • Umiejętności dokonywania i zgłaszania projektów wynalazczych;
 • Technik twórczego myślenia;
 • Poznania ważniejszych wynalazków oraz ich twórców.

 

Naszą szkołę reprezentowali: Dariusz Karolewski i Michał Janicki (obaj z 4TB) oraz Tomasz Kulczyki z 2TB. Po etapie pisemnym 1 był Darek, 2 Tomek, a 3 Michał.

 

Rozpoczął się etap ustny. Każdy z uczestników finału ustnego odpowiada na trzy pytania. O kolejności w kwalifikacji indywidualnej decyduje suma punktów z obu etapów: pisemnego i ustnego. Po 2 turach pytań 1 jest Tomek, 3 Darek, a 5 Michał. Tomek odpowiada dobrze na ostatnie pytanie i już wiemy, że wygrał eliminacje. Darek „spala” pytanie. Michał udziela niepełnej odpowiedzi. Jest 3, co daje mu awans do finału ogólnopolskiego. Czeka na odpowiedź ostatniego uczestnika finału, który może go jeszcze wyprzedzić. Ten słabo odpowiada, ale dostaje 3 punkty i zaledwie o 0,5 pkt. wyprzedza Michała. Finał pełen dramaturgii.

 

Ostatecznie indywidualnie:

1 miejsce Tomasz Kulczycki z 2TB i awans do finału ogólnopolskiego

4 miejsce Michał Janicki z 4TB

5 miejsce Dariusz Karolewski z 4TB

Zespołowo 1 miejsce Zespół Szkół Elektrycznych.

Przed Tomkiem wyjazd na finał w Bartoszycach.

 

Młody radny i zwycięzca olimpiady odbiera gratulacje od Dyrektora Stanisława Jodko.

Warto nadmienić, że finalista olimpiady jest zwolniony z etapu pisemnego egzaminu zawodowego.

 

 

Gratulujemy.

 

 

Tekst: mgr inż. Ryszard Miąsko

 
Drzwi Otwarte Elektryka

 

Naukowe doświadczenia, komputer w oleju, mobilne roboty, konkursy, fotografia, muzyka, graffiti, małe galerie, film, interaktywne gry komputerowe, ćwiczenia wytrzymałościowe  to tylko niektóre pasje młodych „elektryków”, które przyciągnęły gimnazjalistów na Drzwi Otwarte Elektryka.

31 marca uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali wiele atrakcji związanych z nauką, sportem i sztuką. Na każdym piętrze rozbrzmiewała muzyka, wabiąca  gimnazjalistów do  ukrytych zakamarków szkoły, w których  mogli odkrywać jej tajemnice. Nauczyciel fizyki  wraz ze swoimi asystentami zamienił swój gabinet w  laboratorium naukowe, w którym uczniowie mogli obserwować, ale również brać czynny udział w wielu ciekawych doświadczeniach.

Można było zapoznać się z wyposażeniem różnych pracowni, w tym pracowni mechatronicznej. Tam największym zainteresowaniem cieszył się robot mobilny, którym można było sterować. Wielu młodych udało się do gabinetu 402, gdzie na co dzień odbywają się  zajęcia z języka polskiego , a który na potrzeby dni otwartych zamienił się w atelier znanego gorzowskiego fotografa Mateusza Miszona tegorocznego maturzysty z klasy 4Tb. Na czwartym piętrze można było  posłuchać progresywnego rocka w wykonaniu pana Tadeusza Kubiaka i  młodych muzyków -amatorów, którzy na gitarach elektrycznych i perkusji tworzyli ciekawe muzyczne aranżacje. Dla niedowiarków  przygotowano również akwarium z zanurzonym komputerem, który wbrew logice działał sprawnie.  Pomiędzy muzyką ,nauką, , sztuką  można było sprawdzić swoją wytrzymałość fizyczną w sali przygotowanej specjalnie na ten czas przez nauczycieli wychowania fizycznego i sportowców naszej szkoły.

Atrakcji było wiele a zainteresowanie gimnazjalistów  olbrzymie. Miejmy nadzieje, że we wrześniu młodzi gimnazjaliści przekroczą progi naszej szkoły jako uczniowie Elektryka.

 

 

 
Gorzowski „Elektryk” zaprasza

 


31 marca w sobotę Zespół Szkół Elektrycznych zaprasza gimnazjalistów do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły. Drzwi Otwarte  są okazją dla przyszłych uczniów  i ich rodziców do poznania szkoły i kierunków  w jakich kształci  się młodzież. W tym roku szkoła pragnie zachęcić do nauki w murach „elektryka” nie tylko poprzez edukację ale przede wszystkim przez ukazanie zainteresowań swoich  uczniów, którzy oprócz nauki w szkole rozwijają swoje pasje realizowane w ramach  zajęć pozalekcyjnych.

Na ten dzień  uczniowie przygotowali wiele atrakcji związanych z nauką i nie tylko. Zaprezentują m.in. wybrane elementy pracowni  mechatronicznej,  teleinformatycznej, w których będzie można zobaczyć np. sterowanie robotem mobilnym, symulacje działania układów pneumatycznych i hydraulicznych oraz oprogramowania sterowników PLC i oprogramowania wspomagające projektowanie komputerowe.

Elektryk to nie tylko nauka, będzie tu można  także posłuchać  szkolnego zespołu muzycznego. W międzyczasie  zaprezentują się również szkolne drużyny sportowe. Na gimnazjalistów czeka  wiele atrakcji przygotowanych przez młodzież, która osiąga bardzo dobre wyniki w rankingach szkół a jednocześnie rozwija swoje pasje.

Zespół Szkół Elektrycznych kształci w pięciu zawodach na poziomie technikum: technik elektryk, technik elektronik, technik mechatronik, technik informatyk, technik teleinformatyk oraz w ZSZ w zawodzie : elektryk i monter mechatronik. Szkoła również realizuje wiele projektów unijnych, gdzie uczniowie nabywają nowe umiejętności i kwalifikacje np. uprawnienia do 1kV, prawo jazdy, kursy ECCC itp.

31 marca odbędzie  również finał konkursu wiedzy o Energii Odnawialnej dla gimnazjalistów zorganizowany przez szkołę.

Dyrekcja

Zespołu Szkół Elektrycznych

 
Zbiórka krwi w ZS Elektrycznych

 

Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych już po raz 3-ci  honorowo oddali krew.

W wiosennej zbiórce, ku mojej radości, wzięło udział 63 uczniów – mówi  Ryszard Patalas organizator akcji. Zebraliśmy 28 litrów krwi – dodaje po chwili.

Pierwszą osobą, która zasiadła na fotelu, aby oddać życiodajny płyn był Maciej Cichy z klasy 4TD. Spytany o to czy się boi, bez wahania odpowiedział, że nie, gdyż   krew oddaje już po raz kolejny,

Bardzo ważnym faktem okazało się to, iż spośród wszystkich zdających krew, było aż 26 osób, które po raz pierwszy  zdecydowały się  być dawcami. Jedną z takich osób był Ronald Pertek z klasy 3TA, którego spotkaliśmy w poczekalni, kiedy wypełniał ankietę. Zapytany o odczucia, z uśmiechem na twarzy odpowiedział, że cieszy się, że w taki sposób może pomagać innym. Chwilę później mieliśmy okazję obserwować zadowolonego Ronalda, jak ze zgiętym przedramieniem schodził z fotela po oddaniu krwi.

Mimo, iż „Elektryk” to  przede wszystkim męska szkoła, w zbiórce krwi zdecydowały się wziąć udział  również dziewczyny. Jedną z nich była Ramona Czarnecka z ZDZ w Gorzowie. Jak się okazało na zbiórkę krwi przyszła, ponieważ jej chłopak jest z „Elektryka” i również oddaje krew. - Chcieliśmy zrobić coś wspólnie, a taka  szczytna akcja jest do tego świetnym miejscem – usłyszeliśmy z ust dziewczyny. Wśród    tłumnie oczekujących do rejestracji spotkaliśmy Angelikę Szafrańską, Natalię Niedźwiecką oraz Magdę Przeczywską. Dziewczyny przyszły z sąsiedniej szkoły czyli Mechanika, aby  również oddać krew.

Akcja przebiegła bardzo sprawnie – ocenili pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gorzowie Wlkp.

Liczne zaangażowanie młodych uradowała organizatora akcji, nauczyciela W-F Ryszarda Patalasa, który  nie tylko od święta jest honorowym dawcą krwi. Chociaż dzisiaj nie zasiadł na fotelu( tylko dlatego, że zainteresowanie wśród uczniów było tak duże, że zabrakło worków na krew.), obiecał, że odda krew w punkcie krwiodawstwa.

 

 

Zapraszamy do fotorelacji z przebiegu akcji.

 

 

zdjęcia - Mateusz Miszon

 
«pierwszapoprzednia141142143144145146147148149150następnaostatnia»

Strona 147 z 155
Copyright © 2020 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.