Witaj na stronie startowej
Młodzież z Elektryka na II Forum Gospodarczym – Gorzowski Archipelag Rozwoju PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 30 września 2019 08:56

26 września uczniowie klasy IIITB wraz z opiekunem  uczestniczyli w II Forum Gospodarczym  Gorzowski Archipelag  Rozwoju: kompetencje przyszłości. Znamienici prelegenci, wśród nich min. prof. dr hab. Jerzy Hausner, odpowiadali na pytania  dotyczące przetrwania firm w gospodarce cyfrowej, nurtujące zarówno przedsiębiorców jak i pracowników. Wielokrotnie w wypowiedziach czy to wykładowców uniwersyteckich, prezesów firm, przedsiębiorców czy strategów marketingowych podkreślano ogromne znaczenie kompetencji miękkich – wśród kompetencji przyszłości. Młodzież z zainteresowaniem słuchała wykładów urozmaiconych prezentacjami. Mam nadzieję, że każdy z nich wyciągnął jakąś naukę, myśl dla siebie na dziś i jutro. Wydarzenie prowadził p. Marek Kacprzak – dziennikarz, Wirtualna Polska. Otwarcia imprezy dokonał Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego – p. Jacek Wójcicki.

Alina Kędziora


Poprawiony: poniedziałek, 30 września 2019 08:58
 
Fotorelacja z "Otrzęsin" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 27 września 2019 08:54

Fotorelacja z "Otrzęsin" wychowanków internatu, które odbyły się 26.09.2019 na sali gimnastycznej  Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp.


 
Stypendia PGE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 września 2019 14:08

26 września o godzinie 12:15 zostały wręczone stypendia ufundowane przez PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia Gorzów. Patronat Stypendystami w klasie drugiej technik automatyk są: Dawid Hajduk, Sebastian Nachowiak, Kacper Snopek , w klasie technik energetyk Piotr Owsik i Dawid Pawlak.

Patronatem objęte zostały dwa kierunki kształcenia: technik energetyk [311307] funkcjonujący od 4 lat i technik automatyk [311909] utworzony w ubiegłym roku. Kierunki te powstały na konkretne zapotrzebowanie lokalnych zakładów pracy z Gorzowa i okolic miasta. Uczniowie tych klas odbywają zajęcia z przedmiotów zawodowych na terenie elektrociepłowni - przez co bezpośrednio związani są z najnowszymi osiągnięciami rozwiązań techniki, automatyki i sterowania stosowanymi w bloku energetycznym, oraz szeroko pojętym osprzęcie elektro- i energetycznym. Już od roku trzech najlepszych uczniów z klasy technika automatyka otrzymuje stypendia ufundowane przez PGE Energii Ciepła. Obecnie wysokość stypendium wynosi 500 zł miesięcznie. Aby otrzymać wsparcie finansowe, uczeń musi spełniać następujące kryteria: a) średnia ocen z przedmiotów zawodowych co najmniej 4,5; b) zdane wszystkie egzaminy potwierdzające kwalifikacyjne w zawodzie; c) co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania.


W uroczystości wzięli udział m. in. : Prezes PGE Energii Ciepła Elektrociepłowni Oddział Gorzów Mirosław Rawa,  Kierownik Wydziału Organizacji i Administracji PGE Katarzyna Lisiecka, Specjalista ds. szkolenia PGE Jerzy Brąglewicz, Lubuska Kurator Oświaty Ewa Rawa, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Gorzowa Renata Pliżga, wiceprzewodniczący Rady Miasta Sebastian Pieńkowski, poseł Elżbieta Płonka, Radna Rady Miasta Alicja Burdzińska.

Szanownym gościom dziękujemy za przybycie, a naszym stypendystom serdecznie gratulujemy!


Poprawiony: czwartek, 26 września 2019 14:11
 
Klasy pierwsze zintegrowane PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 września 2019 14:04

Z początkiem jesieni 25 września klasy 1bT4 i 1cT5 wzięły udział w wyjeździe integracyjnym nad jezioro Długie. Na miejscu czekało na nich wiele atrakcji. Uczestnicy wycieczki mogli spróbować swoich możliwości podczas takich aktywności jak spływ kajakowy, gra terenowa oraz ścianka wspinaczkowa.  Opiekunami klas w czasie integracji były Krystyna Leśko, Monika Piechowiak, Dominika Kuligowska i Danuta Lipińska.


Poprawiony: czwartek, 26 września 2019 14:06
 
Pierwszaki się integrują! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 września 2019 14:02

24 września dwie klasy pierwsze 1TC4 i 1TD5 wybrały się wraz z wychowawczyniami na wycieczkę integracyjną do miejscowości Długie do ośrodka Kadet. Ośrodek położony jest na skraju lasu nad przepięknym jeziorem Lipie. Choć nastała już jesień, pogoda dopisała. Wśród atrakcji, które zapewnili organizatorzy były gry i zabawy integracyjne, bieg na orientację, ścianka wspinaczkowa i wycieczka rowerami wodnymi po jeziorze Lipie.

Po kilku godzinach zabawy na świeżym powietrzu i obiedzie, wszyscy zmęczeni, ale cali i zdrowi wrócili do domów.

Magdalena Ludwiczak

Katarzyna Tomicka

Poprawiony: czwartek, 26 września 2019 14:04
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 155
Copyright © 2020 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.