progeCAD.pl banner
Witaj na stronie startowej
Maraton pisania listów 2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

MOŻEMY BYĆ Z SIEBIE DUMNI !!!!!!!

W czwartek 9 grudnia w szkolnej bibliotece odbył się  MARATON PISANIA LISTÓW. Pierwszy raz, jako szkoła, wzięliśmy udział w ogólnoświatowej akcji. Za względu na zainteresowanie naszych uczniów, przeżyliśmy istny ARMAGEDON. Ogromnie się cieszymy, że nie jesteście bierni na krzywdę ludzką!!

Piszą i mówią o NAS w mediach:

https://www.radiogorzow.pl/158100/mlodziez-listy-pisze-w-waznej-sprawie/

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ!!!!

Maraton Pisania Listów to największa globalna akcja na rzecz praw człowieka. Na całym świecie rok do roku łączymy siły, aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz
i wyrazy solidarności w sprawach kilku konkretnych osób, których prawa człowieka są łamane.

W tym roku walczymy o:

Bernardo Caal Xol - POZBAWIONY WOLNOŚCI ZA OBRONĘ ŚWIĘTEJ RZEKI 17 listów
Zhang Zhan - OŚMIELIŁA SIĘ UJAWNIĆ PRAWDĘ O COVID-19 W CHINACH 24 listy
Mohamed Baker - PRZETRZYMYWANY ZA OBRONĘ WOLNOŚCI 21 listów
Wendy Galarza – POSTRZELONA PODCZAS PROTESTÓW PRZECIWKO PRZEMOCY WOBEC KOBIET 41 listów
Sphere NGO – DOŚWIADCZYŁ ATAKU, BO BRONIŁ PRAW KOBIET I LGBT 12 listów
Janna Jihad - GROZI JEJ ŚMIERĆ ZA UJAWNIANIE RASIZMU 32 listy
Imoleayo Michael – ZAMKNIĘTY W PODZIEMNEJ CELI ZA SPRZECIW WOBEC BRUTALNOSCI POLICJI 43 listy
Rung Panusaya – GROZI JEJ DOŻYWOCIE ZA POKOJOWE PROTESTY 53 listy
Mikita Zalatarou – NASTOLATEK POBITY, RAŻONY PRĄDEM I UWIĘZIONY 95 listów
Ciham Al – POJMANA W WIEKU 15 LAT, OD TAMTEJ PORY ZAGINIONA 23 listy.


Razem napisaliśmy 361 listów!!!!!

Szczególne podziękowania dla uczniów z klas 1 TA i 1 TK za przygotowanie wystroju
i przepysznego poczęstunku.

Karolina Waszak- Stasiulewicz

Ewa Fudała


 
Pomoc dla Amelii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   


"Amelia ma 13 lat. W grudniu 2020 r, tuż przed świętami Bożego Narodzenia zdiagnozowano u niej białaczkę. Dowiedzieliśmy się, że czeka ją wielomiesięczne leczenie i że konieczny będzie przeszczep szpiku. Ta diagnoza była dla nas szokiem, kompletnie zmieniła życie naszego dziecka i nasze, lecz mimo wszystko byliśmy dobrej myśli. Jednak wkrótce dostaliśmy kolejną, szokującą informację: ani w rodzinie, ani wśród 39 mln osób już zarejestrowanych w ogólnoświatowej bazie potencjalnych dawców, nie ma NIKOGO zgodnego z Amelią.

Szansą Amelii jest więc każda kolejna nowa osoba, która dziś zdecyduje się zarejestrować. Może to właśnie Ty okażesz się być jej bliźniakiem genetycznym, na którego czeka!" - Rodzice Amelii

Moim zdaniem, nikt nie zasługuje na taki los, a w szczególności 13 letnia dziewczynka, która swoje urodziny, święta oraz każdy kolejny dzień spędza w szpitalu.

Dlatego Samorząd Uczniowski uznał, że możemy spróbować znaleźć dawcę! Już dziś w naszej szkole będą wisieć plakaty, które poinformują was o tym, kto może być dawcą oraz jak przebiega taki proces.

A już od poniedziałku, w bibliotece szkolnej ZSE będą stacjonowali wolontariusze, którzy pomogą zarejestrować się i ew. pomóc pobrać wymaz! Zapraszam wszystkie osoby pełnoletnie, które jeszcze nie są potencjalnymi dawcami szpiku do udziału w akcji!


Na oddawaniu krwi zebrało się nas ponad 30 osób, które oddało krew, a wiem, że spokojnie, gdyby czas pozwolił, byłoby nas więcej, dlatego wierzę, że tutaj też zmobilizujemy się do tego, aby pomóc!

 
Z dumą zawiadamiamy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   


Z dumą zawiadamiamy, że nauczyciel Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp., pan Marek Sitko został Finalistą XVII edycji konkursu Popularyzator Nauki w kategorii Animator. Już 3 grudnia będzie uczestniczył w Gali Finałowej, podczas której wyłonieni zostaną zwycięzcy.

Mgr inż. Marek Sitko w Zespole Szkół Elektrycznych uczy przedmiotów zawodowych związanych z elektroniką i elektrotechniką. Uczniowie doceniają zwłaszcza jego tablicowe notatki, bo trzeba wiedzieć, że oprócz związków z nauką pan Marek uprawia sztukę, w której się realizuje wykazując łączliwości obu dziedzin swojej aktywności. Z wykształcenia jest inżynierem po Politechnice Gdańskiej, a także artystą po Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Fascynują go zwłaszcza fizyka, biologia, technika i sztuka.

Działalność popularyzatorska pana Marka przejawia się głównie podczas wykładów naukowych połączonych z prezentacją twórczości artystycznej, inspirowanej nauką. Należy mieć na uwadze, że sztuka jest komunikatem na dowolny dla artysty temat. Naukowcy w swej metodologii są dość mocno skrępowani w opisywaniu świata na konkretnych, z góry ustalonych zasadach. Artysta zyskuje twórczą swobodę, może więc wyrażać się otwarcie, poszukując różnych środków wyrazu. Interesującą dziedziną sztuki według pana Marka jest nawiązująca do biologii i biotechnologii dziedzina sztuki zwana bioartem. Jako artyście najbliższą mu formą wizualnej twórczości artystycznej jest rzeźba, a raczej bliższa współczesności multimedialna instalacja interaktywna. Jest autorem „Strefy osobistej”, czyli maszyny, a raczej robota, który jest tak zaprogramowany, aby unikać kontaktu fizycznego z człowiekiem. Mamy więc do czynienia z rzeźbą unikającą fizyczności widza. Nasuwa się tu pytanie, czy w dobie parków technologicznych maszyny będą miały swoją przestrzeń osobistą? Czy będą jej potrzebowały oraz czy my, ludzie im na to przyzwolimy? W Roku Lema to dość interesujące rozważanie, chociaż wspomniana instalacja powstała nieco wcześniej. Autor nawiązuje do cybernetyki – nauki, w której podobnie jak w sztuce następuje sprzężenie zwrotne.

W wywiadzie Beaty Jewiarz dla Radia dla Ciebie pan Marek Sitko zapewnia, że „Zarówno w przypadku nauki jak i sztuki kluczowa jest prawda” (https://www.rdc.pl/podcast/popoludnie-rdc-marek-sitko-finalista-17-edycji-konkursu-popularyzator-nauki/). Zapytany o największe marzenie z obszaru nauki i sztuki odpowiada: „Żebyśmy nie dzielili dziedzin wiedzy i sztuki. Wtedy świat jest spójny, gdy łączymy różne elementy. Patrzmy na świat holistycznie”.

Naukowcy i artyści są podobni – muszą być kreatywni i mieć pasję odkrywania prawdy o świecie – twierdzi Marek Sitko i trudno nie przyznać mu racji. Jest jednym z 23 kandydatów nominowanych do nagrody Popularyzator Nauki 2021. Serdecznie gratulujemy tytułu Animatora w finale XVII edycji konkursu Popularyzator Nauki oraz z wypiekami na twarzach czekamy na wieści z Warszawy. Konkurs organizowany jest przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To najstarszy i najbardziej prestiżowy w Polsce konkurs, w którym nagradzani są uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy, których pasją jest dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki osobom niezwiązanym ze środowiskiem akademickim.


 
Maraton pisania listów 2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W czwartek, tj. 9 grudnia w szkolnej bibliotece od 15.00 do 18.00 odbędzie się MARATON PISANIA LISTÓW. Pierwszy raz, jako szkoła, weźmiemy udział

w ogólnoświatowej akcji, która trawa od niemal 20 lat.
i wyrazy solidarności w sprawach kilku konkretnych osób, których prawa człowieka są łamane.
z całego świata piszą listy przez 24 godziny w obronie osób, których prawa zostały złamane.
i wspólnie pisać listy!
1. Zhang Zhan - OŚMIELIŁA SIĘ UJAWNIĆ PRAWDĘ O COVID-19 W CHINACH
2. Mohamed Baker - PRZETRZYMYWANY ZA OBRONĘ WOLNOŚCI
3. Wendy Galarza – POSTRZELONA PODCZAS PROTESTÓW PRZECIWKO PRZEMOCY WOBEC KOBIET
4. Sphere NGO – DOŚWIADCZYŁ ATAKU, BO BRONIŁ PRAW KOBIET I LGBT
5. Janna Jihad - GROZI JEJ ŚMIERĆ ZA UJAWNIANIE RASIZMU
6. Imoleayo Michael – ZAMKNIĘTY W PODDZIEMNEJ CELI ZA SPRZECIW WOBEC BRUTALNOSCI POLICJI
7. Rung Panusaya – GROZI JEJ DOŻYWOCIE ZA POKOJOWE PROTESTY
8. Mikita Zalatarou – NASTOLATEK POBITY, RAŻONY PRĄDEM I UWIĘZIONY
9. Ciham Al – POJMANA W WIEKU 15 LAT, OD TAMTEJ PORY ZAGINIONA


Maraton Pisania Listów to największa globalna akcja na rzecz praw człowieka. Na całym świecie rok do roku łączymy siły, aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz

Akcję wymyślono w Polsce. Jak to często bywa wielkie pomysły mają bardzo zaskakujące początki. Dzisiaj Maraton Pisania Listów (zwany po angielsku również Write for Rights) to największa międzynarodowa impreza poświęcona ochronie praw człowieka. Tysiące ludzi

Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego człowieka. Każdy może wziąć udział, skrzyknąć przyjaciół, zachęcić nieznajomych

W tym roku piszemy w imieniu:

Bernardo Caal Xol - POZBAWIONY WOLNOŚCI ZA OBRONĘ ŚWIĘTEJ RZEKI


Na stronie: maraton.amnesty.org.pl znajdziecie szczegółowe informacje.


WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!!Karolina Waszak- Stasiulewicz

Ewa Fudała

 
Rozpoczynamy oficjalne zapisy na II ELEKTRYCZNY TURNIEJ E-SPORTOWY! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   


Turniej finałowy rozegra się 21 grudnia 2021 r. od godziny 14.00, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Dąbrowskiego 33.

REGULAMIN TURNIEJU:

 1.Organizatorem turnieju jest Samorząd Uczniowski ZSE oraz nauczyciele przedmiotów informatycznych.

 2.Turniej jest turniejem szkolnym i obowiązują na nim postanowienia statutu Technikum nr. 7 w Gorzowie Wielkopolskim - oznacza to, że podczas rozgrywek uznajemy, że znajdujemy się w szkole i obowiązują nas zasady szkolne.

 3.W turnieju mogą brać udział tylko uczniowie ZSE.

 4.Nazwa drużyny nie może być obraźliwa ani zawierać przekleństw.

 5.Nicki graczy również nie mogą być obraźliwe ani niestosowne.

 6.Każda drużyna ma obowiązek opłacić wpisowe na turniej w wysokości min. 25 zł - sposoby płatności są podane w formularzu zapisowym.

 7.Każda drużyna ma obowiązek wyznaczyć kapitana.

 8.Każdy zawodnik biorący udział w turnieju ma obowiązek posiadania własnego sprzętu komputerowego potrzebnego do uczestnictwa (komputer, myszka, klawiatura, ew. własny monitor, lecz ten może być pożyczony ze szkoły).

 9.Szkoła zapewnia biurka oraz dostęp do prądu i internetu.

10.Mecze eliminacyjne będą rozgrywane w formule BO1 od 13 grudnia 2021 r. Ta data może ulec zmianie w zależności od ilości drużyn.

11.Mecze półfinałowe i mecz finałowy odbędą się w formule BO3.

12.Mecz finałowy odbędzie się w szkole, reszta meczy odbędzie się zdalnie.

13.Wszystkie mecze będą rozgrywane na platformie Faceit

14.Każdy zawodnik ma obowiązek przestrzegać powszechnych norm społecznych i kulturalnych.

15.Spożywanie alkoholu i substancji niedozwolonych podczas streama oraz turnieju finałowego jest szczególnie zabronione.

16.Za niestosowanie się do regulaminu, a także próśb i poleceń organizatorów i komentatorów turnieju, grozi dyskwalifikacja drużyny, bez potrzeby podawania przyczyny.

17.W wypadku rażącego złamania regulaminu, bądź powszechnych norm społecznych, za wyciągnięcie konsekwencji będzie odpowiedzialny wyznaczony nauczyciel, który dalej będzie rozstrzygał sporne sytuacje.

18.Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość dowolnej modyfikacji regulaminu bez uprzednich informacji.


Link do formularza zapisowego:

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 182
Copyright © 2022 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.