Witaj na stronie startowej
Śpiewająco w Dniu Kobiet PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 marca 2019 14:17

W Teatrze im. J. Osterwy w Międzynarodowy Dzień Kobiet, czyli 8 marca 2019 r., odbyła się już XIV KONFERENCJA KOBIET pod hasłem: ,,LUBUSZANKI, GORZOWIANKI WCZORAJ I DZIŚ”. Miała ona charakter edukacyjny, dotyczący wielopokoleniowości, sięgający wspomnień, ale odnoszący się również do współczesnych problemów kobiet, jak i mężczyzn.

Patronami Honorowymi tego sporego przedsięwzięcia byli Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak oraz Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki, a wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz województwa, miasta, biznesu, edukacji, Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. i wielu innych, którzy chętnie przybyli na konferencję.

Wszystko rozpoczęło się śpiewająco od występu zespołu ,,Radioactive Quintet” z II Liceum Ogólnokształcącego, potem organizatorka, pani Grażyna Wojciechowska, powitała serdecznie wszystkich przybyłych, nagradzając kwiatami, upominkami oraz ciepłym słowem. Odczytano listy od minister rodziny, pracy i polityki społecznej pani Elżbiety Rafalskiej oraz od pani Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Polak. Kuluary zaś wypełniły się wielokulturową społecznością ze Stowarzyszeń Kresowych, prezentowano też kulturę Romów, więc pojawiły się stoiska ze specjałami kuchni, np. łemkowskiej, lwowskiej czy wileńskiej.

Ważnym punktem konferencji był blok medyczny, podczas którego przybyli mogli zapoznać się z problematyką chorób nowotworowych u kobiet i mężczyzn, a te trudne treści przekazywane były przez lekarzy z gorzowskiego szpitala. Podkreślano, jak ważna jest profilaktyka, by móc cieszyć się długim i szczęśliwym życiem.

Rozweselające, ale z nutką nostalgii, były występy zespołów takich, jak ,,Jagienki” z Bogdańca czy ,,Kłodawianki” z Kłodawy. Niosły się melodie wśród widowni, a w tle wyświetlane były zdjęcia przesiedlonych z Kresów przybyszy, którzy tu, na ziemiach zachodnich, znaleźli swój dom. Na scenie mogliśmy zobaczyć również uczniów z gorzowskich szkół: Ekonomika, Mechanika, Zespołu Szkół Odzieżowych, Gimnazjum nr 21 i oczywiście Elektryka. Naszą szkołę godnie reprezentowali nie tylko uczniowie, którzy grali i śpiewali, ale w składzie zespołu znalazły się też nauczycielki, panie: Oksana Bednarz, Magdalena Ludwiczak oraz Barbara Jastrzębska. Energetycznie wykonane utwory w języku ukraińskim przyciągnęły uwagę publiczności, która biła gromkie brawa.  Imprezę zamykał występ Teatru Muzycznego ,,Terno”, więc z przytupem zakończyła się konferencja, która zadziwiła rozmachem, ale też i swojskim klimatem.

mgr Marzanna Cendrowska

Fotorelacja z XIV Konferencja Kobiet Gorzów 2019
 
I miejsce Dominika Drosta w Etapie Okręgowym IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 marca 2019 07:10

Dnia 7 marca w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie odbył się etap okręgowy IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. Do rywalizacji przystąpiło 14 uczestników z województw lubuskiego i zachodniopomorskiego, w tym dwóch zakwalifikowanych z naszej szkoły. Zmagania te były dla naszych reprezentantów bardzo udane, Bartłomiej Wąsiel z klasy 3TG zajął wysokie VI miejsce, a Dominik Drost z klasy 4TG zajął I miejsce i zakwalifikował się do zawodów centralnych w Sieradzu. Serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy, a Dominikowi życzymy powodzenia w Finale IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej wśród 16 najlepszych uczniów z całej Polski.

Opiekunowie konkursu:

Marcin Stankowski

Ryszard Michno


 
Spotkanie ze Strażą Graniczną PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 marca 2019 06:55

Dnia 7 marca 2019 w Zespole Szkół Elektrycznych zostało zorganizowane spotkanie tegorocznych absolwentów technikum z przedstawicielami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Uczniowie mieli okazję poznać zarys służby w Straży Granicznej oraz szczegóły dotyczące rekrutacji do służby zawodowej. Młodzież uzyskała informacje o warunkach, jakie należy spełnić, aby poszerzyć krąg potencjalnych | kandydatów do pracy w straży granicznej. Całość spotkania dopełniła emisja dwóch krótkich filmów, monitorujących zmagania oddziałów Straży Granicznej w ochronie granic państwowych.


 
Wycieczka techniczna do Barlinka. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 05 marca 2019 14:09

W dniu 26 lutego klasa 2TA uczestniczyła w wycieczce, zorganizowanej w siedzibie  firmy Barlinek Inwestycje S.A. w Barlinku. Firma jest potentatem w produkcji desek podłogowych z naturalnego drewna. Nasza szkoła otrzymała  zaproszenie od firmy Barlinek Inwestycje, która jednocześnie  zasponsorowała przejazd autokaru.  Po przyjeździe na miejsce uczniowie zostali przeszkoleni w zakresie przepisów BHP obowiązujących na terenie zakładu oraz zapoznali się z zakresem działalności firmy.  Podczas zwiedzania zakładu pracownicy  dozoru technicznego oprowadzili uczniów po halach produkcyjnych, prezentując nowoczesne maszyny i urządzenia oraz dumę zakładu- nowo wybudowaną elektrociepłownię z generatorem energii elektrycznej o mocy ponad 5 MW.  Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchiwali informacji o zwiedzanych obiektach. Wycieczkę uznać należy za udaną, ponieważ przebiegała w miłej atmosferze, została zorganizowana w sposób profesjonalny oraz wniosła dużo interesującej wiedzy z zakresu przemysłowych urządzeń sterujących, elektroenergetyki oraz energetyki cieplnej czy procesu produkcyjnego paneli podłogowych. Dziękujemy firmie Barlinek Inwestycje za zaproszenie.

Dominika Kuligowska
Krzysztof Ląd


 
II Gala Zawodowców w Gorzowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 28 lutego 2019 08:36

Elektryk dał popis na II Gali Zawodowców w Gorzowie. Uczniowie, którzy w głównej mierze przyczynili się do skonstruowania zdalnie sterowanego gokarta: Goździk Tomasz, Burdziński Norbert i Jackowski Krzysztof z 4Tc, postawili sobie za cel pomóc dzieciom niepełnosprawnym, aby mogły zakosztować przyjemności jazdy gokartem. Przez 5 miesięcy wykorzystując swój wolny czas i angażując środki finansowe pod kierunkiem pana Marka Kryckiego realizowali swój trudny do osiągnięcia plan. Jak można było zauważyć zakończył się on sukcesem. Jako Szkoła jesteśmy dumnie że można łączyć naukę i pasję.

Pojazd można było zobaczyć przed filharmonią, a także w jej wnętrzu, na ekranie, dzięki streamingowej relacji. Gokart i relacja live stanowiły część pokazu w ramach II Gali Zawodowców w Gorzowie.


Artykuł - Teletop

Gokart - wideo 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 147
Copyright © 2019 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.