Witaj na stronie startowej
Pierwszaki powitały wiosnę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 21 marca 2019 13:47

Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis
Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty…


21 marca br. pierwszoklasiści jak co roku zebrali się w sali gimnastycznej, aby uroczyście przywitać nadchodzącą wiosnę oraz aby zmierzyć się w poszczególnych konkurencjach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Podczas zabawy każda klasa miała dostosować swój ubiór do wylosowanych przez wychowawców kolorów przewodnich. Poza tym  ocenie podlegało  kibicowanie, które przebiegało według zasad fair play. Zadania, przed którymi zostali postawieni uczniowie, to m.in.: odegranie skeczu bądź zaśpiewanie piosenki o klasie, przedstawienie skeczu o tematyce szkolnej, udział w quizie wiedzy o szkole oraz karaoke.

Szanowne Jury w składzie:

  • Pani wicedyrektor Krystyna Leśko
  • Pani pedagog  Joanna Józwa-Jelincić
  • Opiekun zespołu „Elektrogitary” Barbara Jastrzębska

po burzliwej dyskusji wyłoniło zwycięzców, którymi okazali się uczniowie klasy 1TC.  Nagrodą dla nich jest bardzo pożądany Dzień Jokera. Na miejscu drugim ex aequo uplasowały sie klasa 1TD i 1 TE, natomiast miejsce trzecie zajęła klasa 1TA. Walka była wyrówna, a cała impreza przebiegała w radosnej i przyjaznej atmosferze, za co gorąco dziękujemy.

mgr inż. Zuzanna Kuźmińska

 
Konkurs matematyczny "Mistrz Rachunków" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 21 marca 2019 11:46

W dniu 12.03.2019 r. uczniowie Bączek Marcel (III miejsce indywidualnie), Michoń Przemysław i Wrzesiński Wojciech zajęli III miejsce w XIV konkursie matematycznym ,,Mistrz Rachunków" dla branżowych szkół zawodowych I stopnia województwa lubuskiego pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.


 
Dzień matematyki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 21 marca 2019 11:40

14 marca obchodzony jest na świecie Dzień Liczby Π (pi). Datę tę wybrano z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby Π, jako że data „14 marca” zapisywana jest w USA jako „3.14”.

Przypomnijmy więc, co to jest liczba Π… Jak wszyscy zapewne pamiętają jest to stosunek obwodu koła do jego średnicy. Liczba ta od lat intryguje matematyków. Dlaczego? Okazuje się, że nie można jej dokładnie określić, co oznacza brak powtarzalności w okresie, a zatem jest to liczba niewymierna. Co jakiś czas można przeczytać w Internecie, że „znaleziono okres liczby Π”, ale informacje te nie zostały nigdy oficjalnie potwierdzone.

W szkole, z okazji Dnia Matematyki (12 marca) i Dnia Liczby Π, zorganizowaliśmy konkurs na najlepszego matematyka w Elektryku. Wziąć w nim mógł każdy uczeń, rozwiązując na telefonie quiz, w którym odpowiedzieć trzeba było na 10 matematycznych pytań.

Oto zwycięzcy konkursu:

- kategoria klasy pierwsze: Jakub Andrusiak (1td)

- kategoria klasy drugie: Rafał Boniek (2tb)

- kategoria klasy trzecie: Kacper Cecot (3tb)

- kategoria klasy czwarte: Dorian Musialski (4tb).

Dla zwycięzców ufundowane zostały bardzo ciekawe nagrody matematyczne.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie w przyszłym roku.


mgr Magdalena Ludwiczak


 
REST API PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 16 marca 2019 08:50
PHP 7.3
Python
ASP
MySQL
MariaDB
MS SQL
JavaScript
node.js
HTML5
CSS3
Bootstrap 4
Java 1.9
C++
Swift
C#
Visual Basic
Delphi

Klasa 3TD na zajęciach Tworzenia Aplikacji Internetowych otrzymała praktyczny przykład stworzenia własnego REST API.


REST API - jest to nowa technologia komunikacji pomiędzy różnymi "środowiskami programowania".


Metody do własnego API zostały napisane w języku PHP przez naszych Uczniów.

Natomiast do korzystania z API - użyliśmy aplikacji napisanej w języku Java (język stworzony przez programistów, dla programistów).


Jak widać na załączonym przykładzie komunikacja odbywa się poprzez protokół http. A dane są wysyłane w formacie JSONa.


Przykładem może być np. aplikacja napisana na system Androida (Java).  Taki program jako klient może np. pokazywać aktualny plan zajęć dla uczniów. Korzystając z technologii REST API będzie pobierał informacje o planie.


Tak programują nasi Uczniowie !!!Nauczyciele przedmiotów informatycznych

Poprawiony: czwartek, 21 marca 2019 13:23
 
Gorzowskie Targi Edukacyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 marca 2019 12:45

W dniach 12-13 marca odbywały się III GORZOWSKIE TARGI EDUKACYJNE, skierowane do tegorocznych przyszłych absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych, którzy chcą świadomie wybrać swoją przyszłość zawodową. Tu mogą zapoznać się z ofertą szkół ponadpodstawowych (ponadgimnazjalnych) oraz porozmawiać z potencjalnymi pracodawcami, zapytać o warunki zatrudnienia, niezbędne kwalifikacje, a także oferowane warunki pracy i płacy.

Odwiedzający stoisko Elektryka mogli zapoznać się z oraz sprawdzić umiejętności i predyspozycje zawodowe. Elektryk cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych i klas III gimnazjum i ich rodziców. Energia w czasie targów kumulowała się wokół  kierunków, możliwości dalszego rozwoju zawodowego oraz praktycznych umiejętności. Cieszymy się dużą popularnością i dziękujemy wszystkim uczestnikom rozmów za ogromne zainteresowanie. Młodzi ludzie są świadomi wagi wyboru dalszej edukacji.

Podziękowania za uczestnictwo i przygotowanie stoiska Elektryka składamy uczniom klas 3TB i 4TC, którzy nas reprezentowali: Paweł Wysoczański, Jakub Romański, Bartłomiej Warecki, Oskar Pondo, Kamil Zakrzewski, Kamil Kryń, Krzysztof Jackowski, Krzysztof Burdziński. Poziom merytoryczny uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych niejednokrotnie przyprawiał o zdumienie.

Wszystkich uczestników Gorzowskich Targów Edukacyjnych zainteresowanych nauką w Zespole Szkół Elektrycznych zapraszamy na dzień otwarty 6 kwietnia o godzinie 10:00.

Poprawiony: poniedziałek, 18 marca 2019 13:56
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 147
Copyright © 2019 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.