Witaj na stronie startowej
Młodzieżowa Rada Miasta Gorzowa Wielkopolskiego PDF Drukuj Email

Informujemy, że ruszyły wybory na radnego do Młodzieżowej Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Osoby zainteresowane kandydowaniem zapraszamy do 7 listopada do biblioteki szkolnej po odbiór kart zgłoszeniowych. 8 listopada zostanie podana do publicznej wiadomości na terenie szkoły lista kandydatów.

Trzymamy kciuki za wszystkich uczniów biorących udział. Powodzenia!

mgr Malwina Żendełek


 
Integracja jest początkiem podróży.. PDF Drukuj Email

Jak to powiedział nasz wychowawca: "Integracja jest początkiem  podróży...". Wiadomo! Jest kluczem do sprawnego działania każdej klasy,  dlatego w piątek, 18 października, jako 1GT5 (OZE i Energetyk) wybraliśmy  się na Wieprzyce. Przez kilka godzin nasza dwukierunkowa klasa  rywalizowała ze sobą w zabawach takich jak: wyścigi rzędów, toczenie opony  na czas czy zmodyfikowane limbo. Po grach, których wynik zakończył się  umownym remisem, rozpaliliśmy ognisko. Integrację zorganizował Pan Konrad  Szczypiór (wychowawca) oraz Pan Ryszard Patalas (opiekun). Dziękujemy za  wspólnie miło spędzony czas, który pozwolił nam się lepiej poznać. Nie  można było sobie wyobrazić lepszego pierwszego wspólnego wyjazdu!

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.


Magda Mruk, kl. 1gT5

Fot. K. Szczypiór

 
Festiwalu Nauki z AWF PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 24 października 2019 10:12

W dniu 17 października odbyła III edycja Gorzowskiego Festiwalu Nauki z AWF.

Z Zespołu Szkół Elektrycznych oddelegowani byli uczniowie: Gracjan Sabajtis (4TC), Mikołaj Adrusiów (3TB), Rafał Boniek (3TB), Jakub Lis (3TF). Doświadczenia dotyczyły dziedzin z zakresu fizyki, chemii, elektryczności. Samochód na wodę, transformator wysokich napięć, rurka antygrawitacyjna i widowiskowe eksplozje wodoru sprawiły uciechę odwiedzających.

Pokazy zostały przygotowane przez mgr inż. Adama Kochana i mgr Piotra Fedyniuka. 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 października 2019 09:12

14 października w naszej szkole Grono Pedagogiczne i pracownicy obsługi i administracji świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Święto obchodzone jest tradycyjnie w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z 14 października 1773 roku. Z okazji tego wyjątkowego dnia wszystkim dyrektorom, nauczycielom oraz pracownikom szkół i placówek oświatowych życzymy pasji i entuzjazmu w realizowaniu zadań oraz pomyślności i spełnienia marzeń.

Na ręce Dyrekcji Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim została złożona moc życzeń,  płynących m. in. od Prezesa Zarządu PGE Energia Ciepła S. A. , Pana Wojciecha Dąbrowskiego. To dla nas zaszczyt i duże wyróżnienie. Składamy serdeczne podziękowania za pamięć i dobre słowo. Dzięki współpracy ramach Projektu Energetyczna Kariera z radością obserwujemy wzrost motywacji uczniów do nauki, zwłaszcza w klasach energetyków i automatyków, objętych patronatem. Dziękując za wkład w przygotowanie nowoczesnych kadr dla polskiej energetyki poprzez fundowanie stypendiów, życzymy wiele satysfakcji oraz nieustającego zaangażowania we współpracę ze szkołami kształcącymi zawodowców w branży energetycznej.

Dzielimy się radością z dnia wolnego od zajęć opiekuńczo-dydaktycznych, w którym jednak spotkaliśmy się przy pracy podczas Rady Pedagogicznej oraz szkolenia. Szkolna uroczystość była wyjątkowa,  nie zabrakło wyrazów wdzięczności i słów uznania dla niełatwej pracy pedagogów i pracowników. Świąteczny nastrój wydarzenia zaakcentowała część artystyczna, przygotowana przez uczniowski zespół muzyczny Pod Napięciem. Był to czas życzeń, serdeczności i uśmiechów.

 
Integracja klasy 1ET5 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 10 października 2019 07:31

Dnia 8 października uczniowie klasy 1ET5 wraz z wychowawcą wzieli udział w spotkaniu integracyjnym, które odbyło się na kręgielni "Słowianka". Uczniowie wykazali się niezwykłą sprawnością gry. Pojawiła się też chęć rywalizacji. Mistrzowskim torem okazał się tor 4, który w 1 serii wygrał. Cała gra wymagała umiejętności pracy w grupie, koncentracji, precyzji w rzutach oraz końcowo poczucia humoru. 

Po kilku godzinach spędzonych razem, wszyscy szczęśliwie dotarliśmy do lokalu Sofra aby skosztować dobrego jedzenia i porozmawiać wspólnie na różne tematy.Po grze w kręgle uczniowie pokazali sporą wiedzę na temat spraw kulturalnych oraz sportowych podczas gry zespołowej.

mgr inż. Marek Genge

mgr Karol Dębski

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 155
Copyright © 2020 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.