Witaj na stronie startowej
Szkoła do Hymnu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 08 listopada 2019 11:02

„Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród

Nie damy pogrześć mowy,

Polski my naród, polski lud,

Królewski szczep piastowy…”


Zespół Szkół Elektrycznych w piątek 8 listopada uczcił godnie Narodowe Święto Niepodległości, wyrażając swój patriotyzm i pamięć o bohaterach, którzy walczyli i oddawali życie w imię wolności i suwerenności Polski.


1027 uczniów czyli 39 oddziałów (klas), 92 nauczycieli oraz pracowników administracji wspólnie o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewało cztery zwrotki hymnu narodowego.


Wraz z uczniami hymn śpiewali m.in. wojewoda Władysław Dajczak, kurator oświaty Ewa Rawa i proboszcz parafii katedralnej ks. Zbigniew Kobus.


Takie chwile zapamiętamy na długo, bo to nie „tylko” odśpiewanie hymnu, a oznaka jedności naszego narodu. Dzisiaj nie musimy walczyć o wolność w dramatyczny sposób, ale musimy ją szanować, poprzez pracę i naukę. Dlatego Zespół Szkół Elektrycznych z przyjemnością oraz z ogromnym zaangażowaniem bierze udział w takowych przedsięwzięciach.


11 listopada – pamiętamy!



Link do filmiku

Artykuł - Gazeta Lubuska

 
Breakdance - prawdziwy zawrót głowy PDF Drukuj Email

Breakdance to znany na całym świecie żywiołowy taniec z elementami akrobatycznymi. Nazywany jest  inaczej break, breaking, bboying, breakdancing. Breakdance to jeden z elementów kultury hip-hopowej, a jego historia sięga drugiej połowy XX wieku.   Figury w/w tańca przyprawiają o zachwyt i prawdziwy zawrót głowy! Niekiedy można traktować to dosłownie, ponieważ  nauka breakdance to nie tylko akrobatyczne ewolucje w powietrzu, ale także figury wykonywane na głowie. O zawrót głowy zostali przyprawieni uczniowie naszej szkoły. W ramach lekcji wychowania fizycznego, 5 listopada  oraz 7 listopada odbyły się pokazy i instruktaż tańca. Prowadzący ze szkoły tańca „Parkieciarnia” zachęcali uczniów do aktywnego udziału w zajęciach.  W pokazach wzięło udział łącznie około 200 uczniów. Młodzież przyjęła prowadzących z dużym entuzjazmem i chętnie uczestniczyli w zajęciach, co widać na załączonych fotografiach.


 
Młodzieżowa Rada Miasta Gorzowa Wielkopolskiego PDF Drukuj Email



Zgodnie z obietnicą podajemy listę kandydatów Zespołu Szkół Elektrycznych do Młodzieżowej Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Oto ona:


  1. Adrian Maksymilian Goral,
  2. Michalina Nowak,
  3. Dominik Robert Pietrzakowski.


14 listopada każdy uczeń będzie miał możliwość udzielenia jednego głosu, na wybranego kandydata.  W tym dniu w naszej  bibliotece od godziny 9:00 do 15:00 będzie znajdowała się urna, do której każdy uczeń będzie mógł wrzucić kartę do głosowania. Szkolna Komisja Wyborcza zliczy wyniki i poda je do publicznej wiadomości na terenie szkoły 15 listopada. Natomiast 18 listopada zostanie ona przekazana do Przewodniczącego Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.



 
Dzień Patrona Szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 31 października 2019 11:45

31 października obchodziliśmy 48 rocznicę nadania szkole imienia majora Henryka Sucharskiego.

Dla uczczenia w/w rocznicy uczniowie klas pierwszych wraz z dyrekcją i nauczycielami uczestniczyli w spotkaniu, w trakcie którego zostały przybliżone wydarzenia historyczne, w których brał udział major Henryk Sucharski.

Dyrektor szkoły mgr inż. Stanisław Jodko w słowach skierowanych do zgromadzonych wskazał na wartości czynów naszego patrona i ogłosił quiz dla uczniów klas pierwszych.

Oto zestaw pytań dotyczących patrona naszej szkoły:

     1. W jakiej miejscowości chodził do gimnazjum?
     2. Ile i jakich języków obcych się uczył?
     3. Jakie jest nazwisko dyrektora szkoły, do której chodził?
     4. Z przedmiotów nadobowiązkowych: rysunek, śpiew i scenografia, które wybrał?
     5. Jak brzmi nazwisko gospodarza klasy, który podpisał świadectwo majora Henryka Sucharskiego?
     6. Co przedstawia herb na papierze wodnym świadectwa?

Klasa, która jako pierwsza udzieli odpowiedzi otrzyma nagrodę w wysokości 500 zł.

W tym szczególnym dniu odbyło się także uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Podczas ceremonii został odśpiewany hymn państwowy, przekazano sztandar szkoły, a uczniowie złożyli uroczysty akt ślubowania. Całość odbyła się w podniosłej i wspaniałej atmosferze, do której przyczynił się także nasz szkolny zespół muzyczny Pod Napięciem.


Biorąc udział w tak ważnych uroczystościach dajemy wyraz uznania dla czynu zbrojnego i jego wartości, które są częścią naszej tożsamości narodowej , a tym samym ideą przewodnią naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że dobry duch naszego patrona przyczyni się do rozwoju oraz kształtowania postaw patriotycznych i obywatelskich.

Pierwszoklasistom życzymy rozwijania predyspozycji intelektualnych, umiejętności zawodowych oraz różnych talentów.


 
Dzień Patrona Szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 28 października 2019 10:28

31 października 2019 r. - Dniem Patrona Szkoły.


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 155
Copyright © 2020 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.