progeCAD.pl banner
Witaj na stronie startowej
Sybiracy w ZSE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
 
Z wizytą w teatrze... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Odwiedziliśmy Teatr im. J. Osterwy. 20 października obejrzeliśmy sztukę sfinansowaną z budżetu miasta Gorzowa Wielkopolskiego w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom pod tytułem „1980-Ty”.  To musical wystawiony na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy przez zespół aktorów oraz młodzież ze Studia Teatralnego oraz z zespołu tańca „Buziaki”. Jeden z młodocianych aktorów, Maciej Zygmunt z klasy 2pT5 poza teatrem jest uczniem Zespołu Szkół Elektrycznych.

Sztuka osadzona jest w kontekście realiów roku 1980 w Polsce. Niepokoje społeczne, powodowane pogłębiającym się kryzysem gospodarczym w kraju doprowadzają do fali strajków i protestów, w konsekwencji których zawiązuje się pierwszy w krajach komunistycznych niezależny od władz legalny związek zawodowy NSZZ Solidarność.

Na tle szarej codzienności w ogonkach kolejek i braku perspektyw przeciętnego człowieka rodzą się marzenia młodych. Janek Jankowski tak bardzo pragnie żyć w wolnym kraju, że postanawia przeprawić się przez Bałtyk kajakiem na duńską wyspę Bornholm. Marta Siegel chce mieszkać w kraju uzdrowionym, wolnym od nacisków, chce budować wolną Polskę. Pojawia się wątek miłosny, pełen napięć i konfliktu wartości.


 
Akademia CISCO przy ZSE Gorzów Wlkp. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Akademia Sieci Komputerowych (Cisco Networking Academy) jest cyklem szkoleń dotyczących technologii sieciowych, organizowanym pod patronatem i przy współpracy z firmą Cisco.
Cisco Systems, Inc.  - największa firma  w branży sieciowej na świecie  - produkuje, sprzedaje i wspiera rozwiązania z zakresu sprzętu sieciowego, telekomunikacyjnego, wideo, współpracy grupowej, centr przetwarzania danych i bezpieczeństwa sieciowego

Zespól Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp jest lokalną akademią programu Cisco Networking Academy (link https://www.netacad.com/ ) dzięki której możemy szkolić i wydawać międzynarodowe certyfikaty uczniom naszej szkoły (są powszechnie respektowane na całym świecie w  branży IT).


W naszej szkole, można przystąpić do kursu i uzyskać certyfikat w zakresie następujących kursów

 • · IT Essentials - Nauczysz się podstawowych pojęć i umiejętności sieciowych, które możesz wykorzystać od razu, bez wcześniejszej znajomości sieci
 • Introduction to Cybersecurity - Odkryj świat cyberbezpieczeństwa i jego wpływ, odkrywając najczęstsze zagrożenia, ataki i luki w zabezpieczeniach.
 • Wprowadzenie do IoT - Dowiesz się, w jaki sposób Internet rzeczy umożliwia transformacje cyfrowe w różnych branżach i może zwiększyć możliwości kariery w przyszłości.
 • CCNA Security - szkolenie dotyczące bezpieczeństwa sieci komputerowych, pozwala zdobyć umiejętności identyfikowania i eliminowania zagrożeń oraz podatności w sieciach komputerowych.
 • Certyfikat CCNA (ang. Cisco Certified Network Associate)
  Certyfikat ten potwierdza specjalistyczną wiedzę techniczną oraz umiejętności praktyczne w zakresie instalacji, okablowania strukturalnego, konfiguracji i zarządzania średniej wielkości sieciami teleinformatycznymi, składa się z 3 części
  • CCNA Introduction to Networks ; Pierwszy kurs, który ma przygotować do pracy w sieci na poziomie podstawowym.
  • CCNA Switching,Routing and Wireless Essentials; Drugi kurs, który ma przygotować do pracy technika sieciowego.
  • CCNA Enterprise Networking, Security, and Automation; Trzeci kurs przygotowuje do analityki i inżynierii sieci.
  Wszystkie szkolenia w ramach Szkolnej Akademii CISCO są dostępne bezpłatnie dla wszystkich  uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp. Ukończenie kursu (zaliczenie egzaminów)  jest potwierdzane Certyfikatem wydawanym w imieniu firmy CISCO w języku angielskim.

  Dostępne są również inne kursy CISCO – w zakresie cyberbezpieczeństw, administracja systemem Linux, programowanie w Python  itp.
  Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z instruktorami Akademii CISCO przy ZSE Gorzów


  Instruktorzy Szkolnej Akademii CISCO:
  mgr inż. Artur Karasiński
  mgr inż. Grzegorz Remiszewski
  mgr inż. Piotr Winiarski
  mgr inż. Waldemar Wieczorek

 
OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Jak co roku, wszyscy uczniowie , nauczyciele i pracownicy szkoły czekali na to święto. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że oprócz kwiatów i życzeń dla pedagogów uczniowie liczą na to, że ten dzień będzie dla nich wolnym od zajęć edukacyjnych- tak się stało i w tym roku.
Grono pedagogiczne wzięło udział w radzie pedagogicznej, na której dyrekcja uhonorowała tych nauczycieli, którzy w szczególny sposób wykazali się zaangażowaniem w swojej pracy pedagogicznej. Uroczystość uświetnił występ szkolnego zespołu muzycznego.

WSZYSCY SOBIE ŻYCZMY, NIE TYLKO Z OKAZJI OBCHODÓW DNIA EDUKACJI NARODOWEJ, WYTRWAŁOŚCI, ŻYCZLIWOŚCI I OCZYWIŚCIE ZDROWIA.


 
Mistrzostwa Gorzowa w tenisie stołowym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W dniu 12.10.2021 na obiekcie GKS " Gorzovia" ( dawna Łaźnia Miejska) odbyły się Mistrzostwa Gorzowa w tenisie stołowym w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży.Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Łukasz Grabski i Adam Maniewski z klasy 1TP, Daniel Różycki z klasy 1 TB oraz Filip Dikmajer z klasy 2 TP. Zawody zakończyły się sporym sukcesem dla naszej szkoły ponieważ nasi uczniowie zdobyli tytuł vicemstrzowski awansując tym samym do finału wojewódzkiego. Gratulujemy!!!


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 176
Copyright © 2022 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.