progeCAD.pl banner
Witaj na stronie startowej
DO HYMNU!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

10 listopada 2021 r. uczniowie naszej szkoły usłyszeli komendę: Do hymnu!. Wszyscy , jak jeden mąż, stanęli i odśpiewali 4 zwrotki utworu, którego znajomością powinien wykazać się każdy Polak.

Wszystko to zadziało się w celu upamiętnienia 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


DUCH PATRIOTYZMU W NARODZIE NIE GNIE, zatem…. DO HYMNU!

Jeszcze Polska nie zginęła,

Kiedy my żyjemy.

Co nam obca przemoc wzięła,

Szablą odbierzemy.


Marsz, marsz Dąbrowski,

Z ziemi włoskiej do Polski.

Za twoim przewodem

Złączym się z narodem.


Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę,

Będziem Polakami.

Dał nam przykład Bonaparte,

Jak zwyciężać mamy.


Marsz, marsz Dąbrowski,

Z ziemi włoskiej do Polski.

Za twoim przewodem

Złączym się z narodem.


Jak Czarniecki do Poznania

Po szwedzkim zaborze,

Dla ojczyzny ratowania

Wrócim się przez morze.


Marsz, marsz Dąbrowski,

Z ziemi włoskiej do Polski.

Za twoim przewodem

Złączym się z narodem. 
ZAPROSZENIE - MSZA ŚWIĘTA WYPOMINKOWA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    
Dzień Patrona i Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Zaczęliśmy świętować Niepodległość już 6 listopada, kiedy to przypadła nam sobota w szkole. Tego dnia odrabialiśmy piątek 12 listopada, żeby cieszyć się długim weekendem. Nauczyciel historii, pan Paweł Kowalski przygotował lekcję o niepodległości, podczas której omówił zagadnienie sportu w rzeczywistości przed- i wojennej.

Po wykładzie o postawach, zaangażowaniu i zdobywaniu sukcesów przed szkolną publicznością wystąpił zespół muzyczny Pod Napięciem, który wprowadził widownię w świąteczny nastrój, wykonując pieśni patriotyczne.


 
„ CIEMNO WSZĘDZIE, GŁUCHO WSZĘDZIE...CO TO BĘDZIE ?” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

…oj, było było…

28 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w inscenizacji utworu Adama Mickiewicza pt.: „ Dziady II”.

Każdy kojarzy ten dramat, którego akcja rozgrywa się w Dzień Zaduszny ( już niebawem…) w kaplicy cmentarnej. Tytułowe Dziady to obrzęd polegający na przywoływaniu dusz zmarłych, któremu przewodniczył Guślarz. Pamiętamy, że w utworze pojawia się wiele postaci i nie byłoby to niczym zaskakującym, gdyby nie fakt, że na scenie miał  wystąpić tylko jeden aktor.

Z dużym zainteresowaniem obejrzeliśmy monodram w wykonaniu aktora Marcina Ciężkiego, który znakomicie zobrazował postaci dramatu i oddał atmosferę utworu za pomocą odpowiedniego doboru rekwizytów, gry światła i muzyki w tle.

Ewa Fudała 
Dopalam się sobą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W Zespole Szkół Elektrycznych ruszyły spotkania z policjantami Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Gorzowie Wielkopolskim w ramach programu prewencyjnego „Dopalam się sobą”.

- Program skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i ma na celu ograniczenie zjawiska sięgania przez młodzież po środki odurzające, w tym dopalacze, jak również wzrost świadomości prawnej małoletnich, kształtowanie prawidłowych wzorców zachowań, kształtowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia – tłumaczy Agata Mikołajczyk z Wydziału Prewencji KM Policji. Podczas spotkania, 21 października br., uczniowie Elektryka najpierw obejrzeli film, w którym młodzi ludzie opowiedzieli, jak dopalacze negatywnie wpłynęły na ich życie, a także ich najbliższych i znajomych. Uczniowie zobaczyli także fotografie z miejsc, gdzie produkowane są dopalacze. A. Mikołajczyk szczegółowo przestawiła konsekwencje prawne związane z posiadaniem, zażywaniem i nakłanianiem do zażywania   narkotyków. Policjantka wytłumaczyła też aspekty związane z legitymowaniem przez policję, różnice pomiędzy przeszukaniem a rewizją osobistą oraz kradzieżą a rozbojem. Był też czas na pytania. Spotkania będą odbywać się do końca października, a następnie w listopadzie. Program powstał oraz jest realizowany z inicjatywy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, a zajęcia z młodzieżą realizowane są przez specjalistów ds. nieletnich oraz profilaktyki społecznej.

Anna Zaleska


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 176
Copyright © 2022 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.