Witaj na stronie startowej
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 02 września 2019 10:58

Rok szkolny 2019/2020 uważa się za rozpoczęty. Już o godzinie 8:00 została odprawiona Msza Święta w kościele katedralnym za rozpoczynających nową przygodę z edukacją uczniów, nauczycieli, dyrekcję oraz pracowników szkoły.

Kwadrans przed godziną 9:00  Dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych Stanisław Jodko wraz z kadrą pedagogiczną  przywitał przeszło 500 uczniów klas pierwszych. Uroczystość poprowadziła mgr Ewa Pańczyk. Z ramienia Samorządu Uczniowskiego głos zabrali: Michalina Nowak i Jeremiasz Lubimow. Po uroczystych przemówieniach pierwszoklasiści udali się do  klas, a następnie wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę po obiektach Zespołu Szkół Elektrycznych. Już o godzinie 10:00  przyszedł czas na przywitanie wypoczętych po wakacjach uczniów klas drugich, trzecich i czwartych.  Oddelegowani uczniowie z klas pierwszych wraz ze sztandarem Zespołu Szkół Elektrycznych wzięli udział w miejskiej inauguracji roku szkolnego w Filharmonii Gorzowskiej. 
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 19 czerwca 2019 10:00

W środę 19 czerwca o godzinie 9.00 uczniowie Elektryka po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkali się z dyrekcją, nauczycielami i kolegami z klasy.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się, jak co roku, na boisku szkolnym. Ze względu na wysokie temperatury sama uroczystość nie trwała długo. Najważniejszym jej punktem było nagrodzenie najlepszych uczniów szkoły. W roku szkolnym 2018/2019 22 uczniów klas 1-3 otrzymało świadectwa z biało-czerwonym paskiem.

1. Dawid Hajduk                       5,59  I TC        technik automatyk

2. Kacper Snopek                     5,55  I TC        technik automatyk

3. Kamil Nikolak                         5,33  III TD     technik informatyk

4. Paweł Wysoczański                5,25  III TB      technik mechatronik

5. Adrian Goral                          5,14  I TD       technik informatyk

6. Jakub Pawłowski                    5,13  II TB      technik mechatronik

7. Bartłomiej Wojciechowski        5,06  II TA      technik elektryk

8. Kamil Pienio                           5,00  III TB     technik mechatronik

9. Kamil Troczewski                    4,95  I TD       technik informatyk

10. Miłosz Gołusz                        4,92  II Bve     elektromechanik

11. Oskar Pondo                        4,88  III TB     technik mechatronik

12. Jakub Romański                    4,88  III TB     technik mechatronik

13. Eryk Stróżewski                    4,87  III TC     technik elektronik

14. Jakub Kurek                         4,82  II TA      technik elektryk

15. Mateusz Marzec                    4,81  I TG       technik oze

16. Kajetan Olek                        4,81  II TC      technik elektronik

17. Piotr Gos                             4,79  III TD     technik informatyk

18. Marcel Szafer                        4,77  II Bve     elektromechanik

19. Patryk Sujewicz                     4,76  I TE    technik informatyk

20. Stanisław Harasimowicz           4,76  II TG     technik energetyk

21.  Rafał Boniek                         4,75 II TB     technik mechatronik

22.   Konrad Kornacki                   4,75 II TC     technik elektronik

Jak zawsze głos zabrał też dyrektor szkoły mgr inż. Stanisław Jodko. Podsumowując mijający rok szkolny pan dyrektor wspomniał o czekającym nas we wrześniu 2019r. wyzwaniu, czyli przyjęciu w mury Elektryka podwójnego rocznika absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.

Na koniec podziękowania nauczycielom i życzenia udanych wakacji kolegom i koleżankom złożył przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Paweł Wysoczański z klasy 3TB.

mgr Ewa Pańczyk


 
Dzień sportu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 18 czerwca 2019 08:09

w dniu 14 czerwca - piątek, odbył się w ZSE dzień sportu,gdzie rywalizowano o zwycięstwa w piłce siatkowej i piłce nożnej.
Piłka siatkowa zakończyła się bardzo zaciętym meczem finałowym pomiędzy klasami 1TD-1TE 3:2, klasa pani  Szpiganowicz do ostatniej piłki z podopiecznymi pana Winiarskiego walczyła o zwycięstwo i wygrała turniej siatkarski.

Na trzech boiskach piłkarskich odbywał się turniej piłki nożnej klas 1-3. Przy Elektryku rywalizowały klasy 1 i tam bezkonkurencyjną okazała się klasa pani Ewy Malinowskiej. Klasy 2 i 3 grały na boiskach przy ul.Warszawskiej podzielonych na dwie grupy A i B. Po zaciętych meczach w gr.A wygrała klasa 2Tc przed 3 TA 2:0 w bezpośrednim meczu, Grupę B z czterema zwycięstwami popisali się obrońcy pucharu sprzed roku podopieczni pani Dominiki Kuligowskiej -  kl.3 ZEM,  którzy w meczu na szczycie tabeli pokonałi kl 3Tb  6:3.

W meczach finałowych o 1 miejsce klasa 2TC -3 ZEM 2:5 o trzecie miejsce 3Ta-3TB 3:8. Zwycięzca zmagań przy ul.Warszawskiej klasa 3 ZEM spotkała się ze zwycięzcą klas 1,gdzie w wielkim finale pokonali klasę 1BEM 4:3. Zwycięzcy odebrali puchary, medale i dyplomy zdobywając w turnieju 33 bramki na 86 zdobytych przez cały turniej. Gratulujemy!

Nauczyciele wychowania fizycznego


 
Udane wakacje muszą być bezpieczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 17 czerwca 2019 12:03

11 czerwca uczniowie gorzowskich szkół oraz z Zespołu Szkół Elektrycznych wzięli udział  w VII Konferencji Młodzieży Wakacje bez zagrożeń. Uzależnieniom i przemocy – nie!! zorganizowanej  przez Prezes Fundacji „Czysta Woda” Grażynę Wojciechowską.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp., który oficjalnie rozpoczął tegoroczne spotkanie zorganizowane w gorzowskim Amfiteatrze.

Tematyka wykładów dotyczyła potencjalnych zagrożeń związanych z wolnym, wakacyjnym czasem. Zebrani uczniowie wysłuchali prelekcji specjalistów, którzy poruszyli m.in. następujące zagadnienia:

- najczęstsze urazy narządu ruchu podczas wakacji i ich przyczyny,

- narkotyki,dopalacze, alkohol, 

- przemoc i agresja w cyberprzestrzeni, 

Wyjątkowym gościem był  Krzysztof Rutkowski, który zwrócił uwagę na zagrożenia wynikające z działalności sekt. Ważnym punktem konferencji była nauka udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ponadto na scenie Amfiteatru swoje talenty muzyczne i artystyczne zaprezentowali uczniowie gorzowskich szkół.

Za swoją wieloletnią działalność wolontariacką wyróżnieniu zostali uczniowie naszej szkoły - Paweł Wysoczański i Arkadiusz Nowak z klasy 3 TB. 
Podbijamy Wodociągi... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 14 czerwca 2019 10:24

Dnia 10.06.19r. razem z klasą byliśmy na wycieczce w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim. Była ona podzielona na dwa etapy.

Pierwszym z nich była Stacja Uzdatniania Wody Siedlice, gdzie pracownik tłumaczył mi i reszcie mojej klasy w jak to się dzieje, że dobra woda dociera do odbiorców. Najpierw zobaczyliśmy filtry wody. Dzięki nim jest ona czysta i zdatna do picia. Cały proces polega na tym, że woda w zbiornikach w których jest piasek kwarcowy filtrowana jest przez czas około tygodnia. Jest to instalacja wewnętrzna, w której woda w każdym etapie jest sprawdzana nie tylko poprzez monitoring, ale także przez wszelkiego rodzaju czujniki i w zależności od zaistniałych w etapie filtracji lub pompowania wody pomyłek natychmiast podejmowane są odpowiednie działania, tak aby odbiorca otrzymywał ją w odpowiedniej jakości. Stacja ta, dba nie tylko o czystość ale i skład przesyłanej wody, odpowiedną ilość minerałów.

Kolejnym elementem, jaki zobaczyliśmy, były panele fotowoltaiczne. Pobierają one energię cieplną od Słońca, a w zamian oddają energię elektryczną. Część paneli połączona jest w sposób równoległy, a inna w sposób szeregowy, tak aby z całości uzyskać energię o odpowiednich parametrach. Dzięki takiemu rozwiązaniu panele nie tylko pokrywają zapotrzebowanie zakładu na energię elektryczną ale również pozwalają na wyprodukowanie nadwyżki.

Bezpośrednio po zwiedzaniu tego zakładu udaliśmy się do następnego, jakim jest Oczyszczalnia Ścieków stanowiąca drugi etap naszej podróży. Jej pracownik od razu zaskoczył nas ciekawymi informacjami oraz pokazał plan działania oczyszczalni. Do tej oczyszczalni dopływa średnio 18000 metrów sześciennych ścieków na dobę, które bezpośrednio po przyjściu przechodzą procesy fizyczne i mechaniczne, a sam proces amonifikacji zaczyna się już od spłukania wody w toalecie. Oczyszczanie w tym zakładzie jest grawitacyjne, tak samo jak odpływ ścieków. Tutaj również następuje proces filtracji, który trwa około 30 dni.

W zbiornikach w tej oczyszczalni produkowany jest biogaz z 65% zawartością metanu. Osad przefermentowany trafia na wirówki, a następnie dodawane jest do niego wapno, dzięki czemu osad wraca na pola rolnicze ze względu na swoje zastosowanie.

Cała wycieczka była bardzo interesująca. Razem z kolegami z klasy dowiedzieliśmy się jak działają różne procesy związane z wodą, o których przeciętny człowiek nie zdaje sobie sprawy jak wiele znaczą. Jestem pewien, że informacje, które nabyłem w tym czasie, pogłębiły moją wiedzę na temat zawodu jakim w przyszłości po ukończeniu szkoły zamierzam się zajmować i przełoży się to na korzyść dla mnie i innych uczniów szkoły odwiedzających te zakłady.


Tekst: Dominik Urbaniak 2TG

Zdjęcia: Daniel Gaczyński 2TG


Poprawiony: piątek, 14 czerwca 2019 10:27
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 147
Copyright © 2019 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.