progeCAD.pl banner
Witaj na stronie startowej
III Elektryczny Turniej League of Legends dobiegł końca! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W dniach 18-22 kwietnia na wirtualnej arenie naszej szkoly odbył się III Turniej Elektryczny. Po ciężkich zmaganiach i zaciętych bojach w atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji spośród 14 drużyn z naszej szkoły udało się wyłonić zwycięzcę, który obronił swój tytuł, a był nim niepokonany team Mader Fakers. Drugie miejsce zajęła drużyna DMS SQUAD, a podium zamknęła drużyna Sztywniejsze Gity. MVP turnieju, czyli Most Valuable Player, został kapitan zwycięskiej drużyny Emil Prokopowicz z klasy 3TC4. 19 maja odbyło się oficjalne rozdanie pucharów, medali, nagród i dyplomów dla wszystkich uczestników wydarzenia.

Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania Panu Marcinowi Blatkiewiczowi za okazane wsparcie i aktywne moderowanie chatu.

Do zobaczenia w przyszłym roku na kolejnych turniejach!

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Elektrycznych


 
Transgraniczna innowacyjność PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dnia 19.05.2022 r. uczniowie klasy 2TC wraz z opiekunem panią Iwoną Ziembą mieli przyjemność uczestniczyć w konferencji zorganizowanej w Zachodniej Izbie Przemysłowo - Handlowej w Gorzowie Wlkp. Tematem spotkania była „Transgraniczna innowacyjność u progu rewolucji przemysłowej”. Jej celem była odpowiedź na kluczowe pytania związane z transformacją przedsiębiorstw w ramach Przemysłu 4.0 w kontekście polityki Unii Europejskiej związanej z Green Deal oraz zapowiedzią pakietu Fit for 55. Konferencję otworzyli prezes ZIPH - Jerzy Korolewicz oraz Gundolf Schulke - Dyrektor Naczelny IHK Ostbrandenburg z Frankfurtu nad Odrą. Obie instytucje od wielu lat ściśle współpracują w zakresie rozwoju gospodarczego firm na pograniczu polsko-niemieckim. Podczas konferencji miały także miejsce krótkie warsztaty dla uczniów naszej szkoły, które przygotowała Akademia im. Jakub z Paradyża w Gorzowie. Warsztaty odbyły się na powietrzu, a uczniowie z zainteresowaniem wzięli w nich aktywny udział.


 
Miasto warte poznania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Klasy 2 TG i 2 TD, 11 maja br.  "rajzowały", czyli podróżowały i kielczyły się - śmiały w stolicy Wielkopolski - Poznaniu, poznając jego historię, tradycje i poznańską gwarę.

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Ostrowa Tumskiego, czyli najstarszej część miasta, a  jednocześnie wyspy położonej w korycie rzek Warty i Cybiny. To tutaj zaczęła się historia Poznania oraz Polski, kiedy w X wieku Mieszko I wybudował gród z książęcym palatium, poślubił księżniczkę Dobrawę i przyjął chrzest Polski. To w Ostrowie Tumskim wybudowano pierwszą na ziemiach polskich katedrę, znaną dziś jako Bazylikę Archikatedralną pw św. Piotra i Pawła. Uczniowie zobaczyli pozostałości po grobowcach piewrszych władców Polski – Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Potem przenieśli się do XVII wieku zwiedzając Poznańską Farę, czyli Bazylikę Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa. Poznańska Fara uważana jest za najokazalszy kościół barokowy w kraju.

Następnie młodzież udała się do Muzeum Broni Pancernej, w którym mogła wysłuchać intersujacych, momentami wręcz zaskakujących opowieści o zgromadzonym tam sprzęcie wojskowym. Spore wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiły czołgi, niszczyciele czołgów, działa samobieżne, wozy pancerne i opancerzone limuzyny rządowe. Znaczna część eksponatów jest w wyjątkowo dobrym stanie jezdnym i była wykorzystywana w wielkich rodzimych i hollywoodzkich produkcjach filmowych np. "Czterej pacerni i pies" czy "Most szpiegów".

Punktem kulminacyjnym wycieczki okazała się wizyta w Muzeum Rogali Świętomarcińskich. Dzięki obdarzonym niewyczerpanymi pokładami poczucia humoru i pozytywnej energii prowadzącym, wszyscy udaliśmy się w okraszoną poznańską gwarą interaktywną kulinarną podróż po historii miasta i tajnikach wypieku rogali. Dzierżąc w spracowanych dłoniach zdobyte w pocie czoła Certyfikaty Rogalowych Czeladników uczniowie udali się na czas wolny, a wieczorem w drogę powrotną do Gorzowa.

Anna Inman

Anna Zaleska


 
Dzień bez pytań! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Drodzy uczniowie,
przypominamy, że dzisiaj (piątek, 13 maja), zgodnie ze statutem obchodzimy Dzień bez pytań!


 
MARATON MATURALNY!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Blisko 290 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych II stopnia przystąpiło  do EGZAMINU MATURALNEGO z języka polskiego na poziomie podstawowym, matematyki i języka obcego.  Jak podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna, najstarszy tegoroczny maturzysta urodził się w 1951 r., do egzaminu maturalnego przystępuje w wieku 71 lat.

W tej grupie są nasi absolwenci, którzy ze sporym entuzjazmem przemieszanym z lekkim niepokojem przystąpili do egzaminów. Emocji było sporo przy zajmowaniu miejsc w salach egzaminacyjnych, kodowaniu prac, czy wreszcie przy otwieraniu arkuszy i zapoznawaniu się z zadaniami….

Po zakończonych egzaminach zdecydowana większość zdających deklarowała, że „ nie taki diabeł straszny” i że zadania, z którymi musieli się zmierzyć nie były ponad ich siły.

Wierzymy, że tak faktycznie było, za wszystkich trzymamy kciuki  i z niecierpliwością czekamy na wyniki, które już niebawem, bo w lipcu;)


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 182
Copyright © 2022 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.